We inform that for orders exceeding amount of 350 pln Equadent covers the shipping cost (except for items with special shipping requirements like some furniture or monitors).

1. Equadent provides Klientowi following shipping methods of Products within territory of Poland:
A. shipping with forwarders like: DHL, GLS, DPD. 
Shipping time 24 - 48 h ( working days ). 
Awerage shiping prices (brutto): 
Weight up to 10 kg - 16zl
Weight over 10kg - 25zł
Delivery consignment up to 10kg - 20zł
Delivery consignment above 10kg - 29zł

B. Odbiór osobisty dostępny po wcześniejszym kontakcie pod adresem: ul. PCK 12, 62- 500 Konin – w Dni Robocze, w godzinach od 09:00 do 17:00.
C. Zamówienia specjalne - termin dostawy Produktu na zamówienie do Klienta wynosi do 14 Dni Roboczych, chyba, że w opisie danego Produktu lub w trakcie składania zamówienia podano inny termin. Termin dostawy niektórych artykułów może być dłuższy niż 14 dni jednak realizacja i termin dostawy zamówienia jest ustalany w tych przypadkach indywidualnie na etapie składania zamówienia i/bądź jego potwierdzenia. Termin Złożenia zamówieni liczy się od:
-  W przypadku wyboru przez Klienta sposobu płatności przelewem, płatności elektroniczne lub kartą płatniczą, płatności przez telefon - od dnia wpływu środków na rachunek bankowy Sprzedawcy.
-  W przypadku wyboru przez Klienta sposobu płatności za pobraniem – od dnia zawarcia Umowy Sprzedaży.

2. Equadent udostępnia Klientowi następujące sposoby dostawy lub odbioru Produktu za granicą:
A. wysyłamy za pośrednictwem firm kurierskich DHL, GLS, DPD, UPS. 
B. W przypadku złożenia zamówienia internetowego lub telefonicznego zza granicy, stawki przesyłek będą inne niż opisane w formularzu zamówienia. W celu dokonania płatności wliczając koszty przesyłki zagranicznej skontaktujemy się z Państwem. Koszt przesyłki zagranicznej zależy od wielkości oraz ciężaru przesyłki i dla każdego Kraju musi być ustalony indywidualnie. Koszty przesyłki zagranicznej zawsze pokrywa w całości Klient.
C. Przeciętny koszt wysyłek w Europie towaru do 10kg mieści się w przedziale 20 - 35 euro w zależności od kraju przeznaczenia.

Przypominamy, iż obowiązkiem odbiorcy jest:
1. Przed odebraniem przesyłki należy bezwzględnie wizualnie sprawdzić stan paczki z zewnątrz. 
Karton, koperta, ofoliowanie, taśmy firmowe z zewnątrz zabezpieczające przed ingerencją w przesyłkę muszą być nienaruszone. Prosimy zwrócić uwagę na karton, czy nie ma np. na narożnikach harmonijki, czy nie został przedziurawiony, czy nie ma niepokojących wgłębień, dziur,  czy np. sprzęt umieszczony wewnątrz opakowania zewnętrznego nie wydaje niepokojących odgłosów jak latające w środku szkło. Jeśli opakowanie paczki jest uszkodzone prosimy odmówić przyjęcia paczki, wypełnić odpowiedni formularz który ma kurier, poinformować niezwłocznie o tym fakcie firmę Equadent. Paczka zostanie zwrócona do sprzedawcy.


2. Po opłaceniu paczki (w przypadku przesyłek za pobraniem) i podpisaniu dokumentów, prosimy sprawdzić w obecności kuriera wewnętrzną zawartość paczki (czy przesyłka opakowanie są w nienaruszonym stanie). Jeżeli macie Państwo wątpliwości co do stanu towaru, prosimy spisać protokół szkodowy (odpowiednie formularze ma kurier), i koniecznie zapisać uwagi na liście przewozowym (na kopii i oryginale, poświadczone przez obie strony - klienta i pracownika DHL). Brak wiążącego protokołu szkody (czyli spisanego przy odbiorze przesyłki, potwierdzonego przez świadka, jakim staje się pracownik firmy kurierskiej) może skutkować odrzuceniem zgłoszenia reklamacji uszkodzenia/ubytku w transporcie. Każda paczka jest ubezpieczona, dlatego by odzyskać odszkodowanie za nią, potrzebny jest poprawnie spisany protokół szkodowy. Następnie prosimy poinformować o zaistniałej sytuacji firmę Equadent. Powyższy punkt sporządzony został w oparciu o paragraf 13 i 14 Regulaminu DHL. 


Źródło: http://www.dhl.com.pl/

Prosimy także o sprawdzenie, czy wszystko się zgadza z dokumentem sprzedaży. Gdyby typ towaru nie zgadzał się prosimy o kontakt z firmą Equadent.